معرفی کشور ترکیه

ساخت وبلاگ
چکیده : معرفی کشور ترکیه پایتخت : آنکارا وسعت : حدود ۷۸۵ هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود ۷۴ می... با عنوان : معرفی کشور ترکیه بخوانید :

کشور ترکیه

معرفی کشور ترکیه

پایتخت : آنکارا
وسعت : حدود ۷۸۵ هزار کیلومتر مربع
جمیعت : حدود ۷۴ میلیون نفر
زبان رسمی : ترکی
پول رایج : لیر ترکیه
کد تلفن : ۰۰۹۰
شهرهای مهم : مارماریس، بدروم، کوش آداسی، بلک، سیرالی، آنتالیا، آنکارا، استانبول، کمر، ازمیر

موقعیت :

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد. ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان و گرجستان، در جنوب خاوری با عراق و سوریه، و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه ‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه ‌است.

ادیان و مذاهب :

۹۷ درصد مردم ترکیه مسلمان اند که از این میان اکثر آن ها سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با اینکه حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است.

اقتصاد :

اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که روز به روز بر دامنه اش افزوده می‌شود. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه درسال ۲۰۰۵ رتبه هفتم جهان را بدست آورد. همچنین ترکیه در زمینه گردشگری بسیار پیشرفته شده که اقتصاد آن بر گردشگری نیز وابسته است.

وضیعت آب و هوایی :

ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتا پرباران است.

جاذبه های گردشگری :

مسجد سلطان احمد، کاخ دولما باغچه، تنگه بسفر، برج گالاتا، کاخ توپکاپی، مسجد رستم پاشا، مسجد و موزه ایا صوفیا، پارک ملی دلتای آیدین، حمام رومیها، مسجد سلیمانیه، غار کاراجا، موزه و خانه آتاتورک در آلانیا، پارک ملی، آبشار تورگوت، آموس (Amos)

آب وهواي ترکيه, آبشارهاي ترکيه, اطلاعات درمورد ترکيه, غذاي مردم استامبول, هتل هاي زيباي ترکيه,...
نویسنده : afsaneh بازدید : 31 تاريخ : سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت: 18:59